Aktualizacja wpisu BDO. Działamy dla Twojego spokoju!

Logo EcoClean Doradztwo

Twoje przedsiębiorstwo to dynamiczna rzeczywistość, gdzie zmiany są nieodłączną częścią rozwoju. Wnioskując o aktualizację wpisu w rejestrze BDO, dbasz o ciągłą zgodność działalności z obowiązującymi przepisami oraz realizujesz obowiązek, który nakłada złożenie wniosku aktualizacyjnego w terminie 30 dni. A my jesteśmy tutaj, by Ci w tym skutecznie pomóc!

W jakich przypadkach należy złożyć wniosek aktualizacyjny?

Jak możemy Ci pomóc?

Zweryfikujemy Twoje potrzeby i ustalimy, czy w przypadku Twojej firmy potrzebna jest aktualizacja wpisu do BDO. W kolejnym etapie współpracy dokonamy stosownej korekty zgodnie ze stanem rzeczywistym. Z nami Twój wniosek będzie zgodny z przepisami i złożony w terminie!

Czy wniosek aktualizacyjny BDO podlega opłacie?

Tak i Nie. Koszt uaktualnienia wpisu w rejestrze BDO podlega opłacie lecz dotyczy konkretnej grupy przedsiębiorców. W zależności od wielkości prowadzonej działalności koszt opłaty może wynosić 100 zł (dla mikroprzedsiębiorcy) lub 300 zł (dla wszystkich pozostałych przedsiębiorców) – opłata będzie dotyczyć m.in. rozpoczynających wprowadzanie produktów w opakowaniach. W przypadku aktualizacji wpisu w zakresie wytwarzania odpadów, świadczenia usług transportu odpadów czy rodzaju wprowadzanych opakowań z produktami – opłata nie jest wymagana. Warto skorzystać z konsultacji ze specjalistą.

W jakim terminie należy złożyć wniosek aktualizacyjny do BDO?

Wniosek aktualizacyjny należy złożyć w terminie 30 dni od dnia, w którym nastąpiła zmiana w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa.

Jaka jest kara za brak aktualizacji wpisu BDO?

Nierealizowanie obowiązków m.in nieaktualizowanie wpisu w rejestrze BDO podlega np. administracyjnej karze pieniężnej do 1 000 000 zł.

Jak należy złożyć wniosek aktualizacyjny?

Wniosek aktualizacyjny składany jest tylko i wyłącznie za pośrednictwem indywidualnego konta podmiotu w BDO (Baza Danych o Produktach i Opakowaniach oraz o Gospodarce Odpadami) przez użytkownika głównego. Wniosek aktualizacyjny może złożyć również pełnomocnik w roli użytkownika głównego.

Scroll to Top